Ile galonów wody znajduje się w wannie z hydromasażem? | Domowy świat basenów (2024)

Wiedza o tym, ile wody może pomieścić wanna z hydromasażem, ma kluczowe znaczenie dla wielu aspektów konserwacji basenu, w tym dla uzyskania odpowiednich akcesoriów sprzętowych i utrzymania równowagi chemicznej wanny. Ale nie wszystkie wanny z hydromasażem mają specyfikacje umieszczone na zewnątrz, co może sprawić, że pomyślisz o tym, jak obliczyć galony wody w wannie z hydromasażem.

W wannie z hydromasażem znajduje się od 320 do 700 galonów wody, proporcjonalnie do liczby osób, które mogą w niej jednocześnie przebywać. Średnio wanna z hydromasażem pomieści od 80 do 100 galonów wody na osobę, co oznacza, że ​​wanna dla 3 osób mieści 300 galonów wody, podczas gdy wanna dla 7 osób mieści 700 galonów.

W tym artykule dowiesz się, jak dowiedzieć się, ile galonów znajduje się w wannie z hydromasażem, co pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze, czas i energię. Dowiesz się również, jak dowiedzieć się, jak dużej wanny potrzebuje Twoja rodzina i jakie kroki możesz podjąć, aby obliczyć, ile galonów jest w Twojej wannie z hydromasażem, w tym jak:

  • Oblicz czas potrzebny do napełnienia jednego galona
  • Oblicz czas potrzebny do napełnienia wanny
  • Podziel czas potrzebny do napełnienia wanny przez czas potrzebny do napełnienia galona
  • Zaokrąglij liczbę do najbliższej setki dla dokładności

Dlaczego powinieneś wiedzieć, ile wody mieści Twoja wanna z hydromasażem

Niezależnie od tego, czy sprawdzasz, ile sody oczyszczonej możesz dodać do swojej wanny z hydromasażem, czy po prostu chcesz wiedzieć, ile twoja nowa wanna napełni twoją kartę wodną, ​​możesz nie brać pod uwagę wszystkich zalet tej informacji.

Co więcej, ustalenie dokładnej pojemności wanny w galonach jest trudne, więc jeśli chcesz postępować zgodnie z krokami opisanymi w tym artykule, musisz być wystarczająco zmotywowany. W tej sekcji podkreślono zalety wiedzy o ilości wody w wannie z hydromasażem.

Nie przepłacasz za chemię basenową

Wiesz tomożesz zaoszczędzićsetki dolarów rocznie na chemikalia do basenów, tylko dzięki sprytowi w doborze ilości? Większość osób korzystających z internetowych porad dotyczących równowagi chemicznej patrzy na zasoby basenowe.

Chociaż ten blog obejmuje wiele treści dotyczących basenów, artykuły takie jak ten są pisane specjalnie dla wanien z hydromasażem. Jeśli chodzi o równowagę chemiczną, możesz przepłacić zgodnie z ogólnymi poradami internetowymi. Ale jeśli wiesz, ile galonów wody ma twoja wanna z hydromasażem, możesz dostosować każdą otrzymaną poradę, wiedząc, ile kwasu solnego, sody oczyszczonej lub chloru musisz dodać na każdy galon wody.

Nie przekraczasz ani nie przekraczasz wymagań sprzętowych

Tak, pompy o zmiennej prędkości pozwalają zaoszczędzić znaczne pieniądze tym, którzy mają duże baseny, ale jeśli kupisz taką, która jest zbyt mocna dla Twojej wanny z hydromasażem i oswoisz ją, spędzisz na niej co najmniej rok, zanim zwrócisz dokładnie to, co zapłaciłeś niepotrzebnie to dostajesz.

Dotyczy to wszystkiego, od chloratorów słonej wody po pompy ciepła i filtry. Każdy element wyposażenia wanny z hydromasażem jest powiązany z ilością. Mówiąc prościej, pompa, która jest dobra na 1200 galonów wody, jest zbyt mocna dla wanny o pojemności 300 galonów.

Podobnie pompa, która działa dla wanny o pojemności 300 galonów, może nie być idealna dla większej wanny dwa razy większej. Jeśli nie osiągniesz oczekiwanego wyniku, będziesz musiał wymienić lub kupić nowy sprzęt. Jeśli przekroczysz, siedzisz ze stratami. Tak czy inaczej, sytuacja nie jest idealna i można jej całkowicie uniknąć, jeśli wiesz, ile galonów mieści Twoja wanna z hydromasażem.

Umożliwia budżetowanie i planowanie rachunków za wodę

Utrzymanie wanny z hydromasażem może być drogie, zwłaszcza jeśli trzeba ją często opróżniać. Właściciele domów często muszą wybierać między wsparciem kolejnego cyklu filtracji a wymianą wody w różnych porach roku. Jeśli wiesz, ile kosztuje każde opróżnianie wanny, możesz podjąć bardziej świadomą decyzję, a nawet wybrać między filtracją a wymianą wody, gdy zobaczysz, czy kompromis jest tego wart.

Wiesz, którą wannę z hydromasażem wybrać

Jak na ironię, być może będziesz musiał znać galony wody w wannie z hydromasażem, nawet zanim będziesz miał wannę z hydromasażem. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest wydawanie pieniędzy na ustawienie wanny z hydromasażem tylko po to, by zdać sobie sprawę, że jest za mała i że jedna osoba musi niezręcznie stać na zewnątrz.

Zamiast stawić czoła tej sytuacji i zdecydować, kto jest najmniej ulubionym członkiem rodziny, o wiele łatwiej jest wiedzieć, ile galonów wody musi pomieścić Twoja wanna, aby była wystarczająco duża dla całej Twojej rodziny. Jak wspomniano w innym miejscu tego postu, wanna z hydromasażem ma zwykle od 80 do 100 galonów na każdą osobę.

Może się to różnić w zależności od głębokości wanny. Jeśli wanna ma tylko trzy stopy szerokości, może pomieścić tysiąc galonów wody, ale pomieści tylko jedną osobę. Ale większość wanien z hydromasażem nie jest takich rurowych, a zyskujesz dodatkową przestrzeń dla osoby na sto galonów pojemności.

Jak mierzyć wodę w wannie z hydromasażem

W przypadku większości decyzji dotyczących wanien z hydromasażem, w tym rodzaju filtra, urządzenia do chlorowania i pompy ciepła do zainstalowania, można przyjąć założenie 100 galonów na osobę i po prostu zobaczyć, ile osób może z łatwością usiąść w wannie z hydromasażem jednocześnie.

Jednak jeśli chodzi o równowagę chemiczną i dodatki, kluczowe znaczenie ma uzyskanie odpowiedniej ilości wody. Do tego potrzebny będzie pojemnik o pojemności jednego galona, ​​npPlastikowy dzbanek handlowy Pinnacleponieważ pomoże ci to uzyskać jak największą precyzję. Postępuj zgodnie z poniższą metodą, aby dowiedzieć się, ile galonów jest w Twojej wannie z hydromasażem,

Zmierz czas potrzebny do napełnienia pojemnika o pojemności jednego galona

W tym kroku użyjesz tego samego źródła wody, co w wannie z hydromasażem i ustawisz w niej taki sam przepływ wody, jakiego używasz do napełnienia wanny z hydromasażem. Jeśli zmieniszprędkość przepływu wodyw przypadku pojemnika o pojemności jednego galona otrzymasz niedokładny odczyt. Pomaga również opróżnić wannę z hydromasażem i polegać na ostatniej pamięci, aby ustawić ten sam stopień przepływu wody zarówno dla pojemnika o pojemności 1 galona, ​​jak i dla wanny z hydromasażem.

Użyj stopera na smartfonie i naciśnij przycisk „start” w momencie, gdy odkręcisz kran lub wąż i zaczniesz napełniać jednogalonowy pojemnik. Gdy tylko woda osiągnie brzeg, naciśnij przycisk stop. Nie kieruj się instynktowną reakcją próby wyłączenia wody, ponieważ liczy się każda milisekunda. Będziesz skalować wyniki do setek galonów, więc nawet jednosekundowe opóźnienie może spowodować znaczną rozbieżność w wyniku.

Tak długo, jak naciskasz stop lub pauzę na stoperze, będziesz mieć wystarczająco dokładny odczyt do zrównoważenia chemicznego. Zapisz czas, w minutach i sekundach, potrzebny do napełnienia pojemnika. Oznacz to jako „Czas na galon”.

Opróżnij wannę z hydromasażem

Jak wspomniano wcześniej, wanna z hydromasażem musi zostać opróżniona, aby ta metoda zadziałała, ponieważ próba odkopania pamięci długoterminowej na temat tego, ile odkręcasz kranu lub stopnia, w jakim przepuszczasz wodę przez wąż, nie jest wiarygodna. Niezależnie od tego, czy opróżniłeś wannę przed odczytem czasu na galon, czy robisz to po uzyskaniu odczytu, liczy się tylko napełnienie wanny, gdy znasz czas na galon.

Zapisz całkowity czas potrzebny do napełnienia wanny z hydromasażem

Tutaj obliczasz całkowity czas dla takiego samego przepływu wody jak w kroku pierwszym, aby napełnić całą wannę z hydromasażem. Jeśli odkręciłeś kran do końca w kroku pierwszym, ten krok musi być łatwiejszy, ponieważ nie musisz zwracać dużej uwagi na niuanse stopnia, w jakim należy obrócić pokrętło kranu. Ale nawet jeśli nie ustawisz pokrętła w tym samym stopniu, nadal możesz uzyskać wystarczająco dokładny odczyt, jeśli uzyskasz wystarczająco bliski przepływ wody.

Na szczęście krany nie zmieniają przepływu wody zbyt drastycznie z tak małą różnicą jak milimetr. Tak długo, jak stoper działa prawidłowo, gdy woda zaczyna wpływać do wanny z hydromasażem, będziesz miał całkiem dokładny odczyt. Ale wcześniej musisz zakończyć proces rejestracji czasu. W tym celu należy napełnić wannę po brzegi.

Po raz kolejny będziesz musiał przeciwstawić się swojemu instynktowi, aby odciąć wodę, gdy wanna zostanie napełniona do stopnia funkcjonalnego. To dlatego, że zwykle nie napełniamy wanien po brzegi, biorąc pod uwagę wypieranie wody.

Ogólnie rzecz biorąc, wanna musi mieć wystarczająco dużo miejsca, aby woda się podnosiła, ale nie przelewała, gdy wchodzimy do wanny. Ale to problem, który rozwiązujemy na późniejszym etapie. Na razie trzymaj odkręcony kran, aż wanna z hydromasażem zostanie napełniona po brzegi.

W takim razie naciśnij pauzę lub zatrzymaj stoper, zanim w ogóle rozważysz wąż. Zanotuj czas na papierze lub w aplikacji do notatek w telefonie, zanim odetniesz wodę. Możesz także poprosić przyjaciela lub członka rodziny o pomoc w odcięciu wody, gdy wciśniesz pauzę na stoperze. Oznacz ten odczyt jako „Czas napełniania wanny z hydromasażem”.

Oblicz galony, analizując liczby przepływu wody

To najważniejszy etap całego procesu. Ale to nie znaczy, że jest to najtrudniejszy krok. Jeśli już, to najłatwiejsza część. Po prostu weź dowolny większy z dwóch odczytów, które wykonałeś (czas potrzebny do napełnienia wanny) i podziel go przez mniejszy odczyt (czas potrzebny do napełnienia galona). Rezultatem będzie najbliższy odczyt liczby galonów w Twojej wannie z hydromasażem.

Przeczytaj ten akapit, jeśli chcesz wiedzieć, jak to działa. Jeśli nie zależy ci na wyniku i chcesz tylko wyniku, przejdź do następnego i przeczytaj o niuansach tego podziału. To działa, ponieważ dowiedziałeś się, ile czasu zajmuje napełnienie jednego galona, ​​a następnie dowiedziałeś się, ile razy taka sama ilość czasu upłynęła podczas napełniania wanny z hydromasażem. Jeśli zajęło to 500 razy więcej czasu, prawdopodobnie masz 500-galonową wannę z hydromasażem.

Aby uzyskać prawidłowy odczyt, musisz upewnić się, że oba odczyty są konwertowane na sekundy, zanim je podzielisz. Niezależnie od tego, czy wprowadzasz czasy do konwertera sekund, takiego jakKalkulator konwersji metrycznychlub po prostu chcesz pomnożyć minuty przez 60 i dodać je do pozostałych sekund (2 minuty 30 sekund to (60 x 2) + 30), to działa tak długo, jak oba odczyty są w sekundach.

Możesz zapytać: „Czy nie mogę mieć ich obu w ciągu kilku minut?” Mógłbyś, ale jednostka jest zbyt duża, aby była precyzyjna dla odczytu jednego galona. Nie można podzielić 3,5 minuty przez 6,3 minuty, ponieważ w matematyce przecinek dziesiętny przesuwa się o 0,99, podczas gdy z czasem przesunięcie dziesiętne wynosi 0,59).

Zaokrąglij w dół lub w górę do najbliższej setnej części galona

Na koniec będziesz musiał zaokrąglić wynik w górę lub w dół, aby brzmiał w setkach. To dlatego, że popełniłeś ludzkie błędy w swoich obliczeniach i polegasz na fakcie, że firmy produkujące wanny z hydromasażem wytwarzają swoje produkty, których pojemność wzrasta lub maleje w setkach.

Innymi słowy, jeśli wydaje ci się, że masz wannę z hydromasażem o pojemności 402 galonów, możesz być pewien, że jest to wanna z hydromasażem o pojemności 400 galonów. Alternatywnie, jeśli masz wannę z hydromasażem o pojemności 387 galonów, prawdopodobnie będziesz mieć wannę z hydromasażem o pojemności 400 galonów.

Dodatkowy krok: usuń wodę z wanny z hydromasażem, aby zrobić miejsce dla ludzi

Ponieważ podczas tego eksperymentu napełniłeś wannę po brzegi, musisz spuścić trochę wody. Możesz przejść przez to, jak czujesz, spuścić wodę, aż osiągnie poziom, który uważasz za właściwy. Lub możesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje i usunąć 9 galonów wody z wanny z hydromasażem na każdą osobę dorosłą i 6 galonów na każde dziecko w rodzinie. To dlatego, że jest to ilość wody, którą ludzie wypierają, gdy wchodzą do dowolnego pojemnika wypełnionego po brzegi cieczą.

Końcowe przemyślenia

Wiedza o tym, ile galonów wody znajduje się w wannie z hydromasażem, jest pomocna, niezależnie od tego, czy myślisz o zakupie takiej o odpowiedniej pojemności dla swojej rodziny, czy po prostu chcesz wiedzieć, ile sody oczyszczonej lub chloru dodać do obecnej wanny. Aby to zrobić skutecznie, ustalenie czasu potrzebnego do napełnienia galonu jest pierwszym krokiem, po którym powinieneś dowiedzieć się, ile czasu zajmuje napełnienie całej wanny. Dzieląc większą liczbę przez mniejszą, otrzymasz odpowiedź w galonach. Tylko upewnij się, że obie liczby są przekonwertowane na sekundy, zanim je podzielisz.

Ile galonów wody znajduje się w wannie z hydromasażem? | Domowy świat basenów (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Arline Emard IV

Last Updated:

Views: 6569

Rating: 4.1 / 5 (72 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Arline Emard IV

Birthday: 1996-07-10

Address: 8912 Hintz Shore, West Louie, AZ 69363-0747

Phone: +13454700762376

Job: Administration Technician

Hobby: Paintball, Horseback riding, Cycling, Running, Macrame, Playing musical instruments, Soapmaking

Introduction: My name is Arline Emard IV, I am a cheerful, gorgeous, colorful, joyous, excited, super, inquisitive person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.