Ile sesji laserowego usuwania tatuażu jest potrzebnych? (2024)

Kiedy dostaniesz nowy tatuaż, możesz być bardzo zadowolony ze zmian w swoim wyglądzie. Jednak Twoje osobiste upodobania i pomysły artystyczne mogą ewoluować wraz z wiekiem. Na szczęście stary, niechciany tatuaż można łatwo usunąć poddając się serii zabiegów laserowego usuwania tatuażyBentley Skincare & Wellness i Wellness w Springfield, Missouri.

Ile zabiegów laserowego usuwania tatuażu potrzebujesz?

podczas twojegozabieg laserowego usuwania tatuaży, użyjemy specjalnego lasera do uszkodzenia pigmentacji Twojego niechcianego tatuażu. Naruszenie tuszu w tym miejscu spowoduje, że stary tatuaż będzie wyglądał jaśniej i będzie mniej widoczny. Chociaż zobaczysz poprawę już po jednej sesji leczenia, bardziej znaczące zmiany w niechcianym tatuażu osiągniesz, jeśli wykonasz wiele zabiegów laserowego usuwania tatuażu.

Konkretna liczba spotkań, które otrzymasz, będzie zależała od rodzaju tatuażu, który masz. To powiedziawszy, często otrzymuje się od sześciu do 12 zabiegów laserowych. Zanim za pomocą naszego lasera poprawimy Twój wygląd, dokładnie przeanalizujemy Twój niechciany tatuaż. W tym momencie podamy więcej informacji na temat liczby sesji laserowych, które prawdopodobnie otrzymasz.

Jak należy przygotować się do pierwszego zabiegu laserowego?

Musisz unikać opalania skóry lub oparzeń słonecznych w obszarze docelowym. Oprócz ograniczenia ekspozycji na słońce, musisz unikać nakładania silnych produktów do pielęgnacji skóry i kosmetyków na skórę wokół niechcianego tatuażu. Ponadto nie należy poddawać się peelingowi chemicznemu ani zabiegowi złuszczania, który wpływa na skórę w obszarze docelowym.

Rano w dniu wizyty należy powstrzymać się od nakładania kremów lub makijażu na leczone miejsce. Dobrym pomysłem jest również założenie wygodnej, luźnej odzieży na sesję laserową.

Jak działa ten zabieg laserowy?

Po włączeniu naszego lasera to urządzenie wyśle ​​energię do niechcianego tatuażu. Ta energia będzie ukierunkowana na pigmentację, która została użyta do stworzenia twojego projektu. Nasza energia lasera spowoduje, że Twoja pigmentacja rozpadnie się na bardzo małe cząsteczki.

Z biegiem czasu twój układ limfatyczny wypłucze te małe kawałki atramentu. Ponieważ twój układ limfatyczny wykorzystuje naturalne metody do eliminacji tych cząstek, twój tatuaż zacznie blaknąć.

Jakie czynniki będą miały wpływ na całkowitą długość Twojego planu leczenia?

Rozmiar twojego tatuażu, lokalizacja twojego projektu i wiele innych czynników wpłynie na całkowitą długość twojego planu leczenia.

Rozmiar twojego tatuażu

Twój plan leczenia laserem będzie prawdopodobnie krótszy, jeśli chcesz wyblaknąć stosunkowo mały tatuaż. Na przykład każda sesja może trwać kilka minut, jeśli wykonujesz mały wzór róży na ramieniu. Jeśli chcesz usunąć duży, skomplikowany projekt, który obejmuje całe plecy, każda sesja zajmie więcej czasu i prawdopodobnie będziesz musiał przejść więcej zabiegów laserowych.

Lokalizacja Twojego projektu

Twoje krążenie może wpływać na reakcję tatuażu na nasze zabiegi laserowe. Jeśli masz tatuaż, który znajduje się bliżej twojego serca, twój projekt prawdopodobnie wyblaknie szybciej. Ponieważ twój przepływ krwi będzie słabszy w twoich rękach i nogach, tatuaże, które są w tych miejscach, mogą potrzebować więcej czasu na poprawę.

Rodzaj atramentu w Twoim projekcie

Kolory twojego tatuażu mogą mieć wpływ na całkowitą długość twojego planu leczenia. Ogólnie rzecz biorąc, otrzymasz mniej zabiegów, jeśli usuwasz tatuaż, który zawiera ciemniejszą pigmentację. W przeciwieństwie do tatuażu zawierającego odcienie fluorescencyjne, blaknięcie zajmie więcej czasu. Ponieważ odcienie fluorescencyjne odbijają większą ilość światła, ten rodzaj atramentu nie pochłonie tak dużej ilości energii lasera, jaką prześlemy podczas zabiegu laserowego.

To powiedziawszy, nie musisz akceptować niechcianego tatuażu, który zawiera dużą ilość atramentu fluorescencyjnego. Atrament ten zareaguje na nasz laser, a otrzymanie wielu sesji laserowych pozwoli na wyblaknięcie tego typu niechcianego tatuażu.

Wiek twojego tatuażu

Ogólnie rzecz biorąc, leczenie będzie trwało dłużej, jeśli chcesz usunąć tatuaż, który ma mniej niż 12 miesięcy. W latach po wykonaniu tatuażu pigmentacja w twoim projekcie będzie stopniowo zanikać. Ponieważ starszy wzór będzie prawdopodobnie mniej widoczny, być może uda nam się szybko usunąć ten typ tatuażu.

Jeśli jesteś zainteresowany usunięciem nowo nabytego tatuażu, zalecamy odczekanie sześciu tygodni przed rozpoczęciem sesji laserowych. Oczekiwanie da Twojej skórze czas na regenerację po aplikacji tatuażu i zwiększy skuteczność procesu usuwania.

Jakość Twojego tatuażu

Profesjonalni tatuażyści używają średnio dużej ilości tuszu do tworzenia tatuaży. Dla kontrastu, tatuażyści-amatorzy mogą zużywać mniej tuszu do tworzenia swoich projektów. W rezultacie usunięcie profesjonalnego tatuażu może zająć więcej czasu niż projektu stworzonego przez amatora.

Przestój po sesjach laserowych

Nie będziesz musiał spędzać dni na odpoczynku w domu po sesji laserowej. Ponieważ ta metoda usuwania tatuażu jest delikatna, możesz nadal chodzić do biura, opiekować się dziećmi i wykonywać inne codzienne czynności. To powiedziawszy, możemy zalecić nałożenie maści na skórę w ciągu następnych kilku dni. Ponadto poinstruujemy Cię, abyś trzymał się z dala od słońca, podczas gdy Twoja skóra dostosowuje się do zabiegu laserowego.

Jak długo będziesz musiał czekać między każdą sesją?

Ponieważ będziesz potrzebować czasu na regenerację skóry w obszarze docelowym po sesji laserowej, nie będziesz w stanie wykonać wszystkich zabiegów laserowych w ciągu jednego tygodnia. Zamiast tego zwykle radzimy rozłożyć każdy z zabiegów estetycznych.

W okresach oczekiwania tatuaż może blaknąć i stawać się mniej zauważalny. W rezultacie rozłożenie wizyt może pozwolić na mniej sesji laserowych.

Czy możesz usunąć jeden aspekt niechcianego tatuażu?

Czasami możesz chcieć usunąć jeden lub dwa aspekty starego tatuażu. Możesz na przykład zdecydować się na wyeliminowanie elementu projektu, który Ci się nie podoba. Ponadto możesz zdecydować się na usunięcie błędnie napisanego słowa z tatuażu. W pewnych okolicznościach możemy użyć naszego lasera, aby wysłać energię do jednej części tatuażu.

Jeśli jesteś zainteresowany poprawieniem określonej części tatuażu, poinformuj nas o tym celu podczas wstępnej konsultacji. Po przyjrzeniu się Twojemu tatuażowi i omówieniu Twoich celów damy Ci znać, czy możemy wyeliminować jedną część Twojego projektu.

Czy możesz zrobić wszystko, aby przyspieszyć proces usuwania?

Jeśli zależy Ci na szybkim wyblaknięciu starego tatuażu, powinieneś spróbować wprowadzić zdrowe nawyki podczas wykonywania sesji laserowych.

Rozpocznij program ćwiczeń

Rozpoczęcie programu ćwiczeń może wzmocnić układ odp*rnościowy i poprawić przepływ krwi. Na przykład możesz zdecydować się na pieszą wycieczkę, pływanie lub jazdę na rowerze podczas wykonywania serii zabiegów laserowych. Alternatywnie możesz zacząć brać udział w zajęciach ruchowych. Poprawa stanu zdrowia może zwiększyć zdolność układu limfatycznego do eliminacji cząstek tuszu ze starego tatuażu.

Pij wodę

Picie odpowiedniej ilości wody może być dobrym sposobem na wzmocnienie układu odp*rnościowego. Jeśli upewnisz się, że podczas sesji leczenia laserowego otrzymujesz wystarczające nawodnienie, twój układ limfatyczny może być w stanie szybko usunąć pigmentację z twojego tatuażu.

Nie pal

Jeśli regularnie palisz papierosy, możesz poprawić swoje zdrowie i poprawić skuteczność zabiegów laserowych, rezygnując z tego szkodliwego nawyku. Kiedy rzucisz palenie, twój układ odp*rnościowy stanie się silniejszy, a każda sesja usuwania będzie bardziej skuteczna.

Unikaj Słońca

Jeśli podczas planu leczenia dojdzie do oparzenia słonecznego, będziemy musieli przełożyć jedną z sesji na czas gojenia się skóry. Opóźnienie sesji zwiększy całkowitą długość twojego planu i spowoduje, że spędzisz więcej czasu na usuwaniu niechcianego tatuażu. Na szczęście możesz uniknąć tego frustrującego problemu, ograniczając ekspozycję na słońce. Kiedy wychodzisz na zewnątrz, powinieneś chronić skórę, zakrywając niechciany tatuaż ubraniem.

Czy można samodzielnie usunąć niechciany tatuaż?

Decydując się na usunięcie starego tatuażu, być może słyszałeś o domowych zestawach do usuwania i kremach, które obiecują szybkie usunięcie tuszu z Twojego projektu. Niestety te domowe środki zaradcze nie są dobrym sposobem na rozwiązanie tego problemu estetycznego. Ponieważ balsamy i kremy mogą nie docierać do głębszych tkanek skóry, jest mało prawdopodobne, aby te techniki przyniosły imponujące rezultaty.

Zamiast tego stosowanie kremów i balsamów może powodować nieprzyjemne oparzenia, infekcje, blizny i inne problemy skórne. Te nieefektywne zabiegi mogą być również bardzo drogie. Aby usunąć stary tatuaż w bezpieczny i skuteczny sposób, konieczne będzie poddanie się profesjonalnym zabiegom. Kiedy użyjemy naszego lasera do rozbicia pigmentacji w twoim starym tatuażu, wykorzystamy nasze bogate doświadczenie i szkolenie, aby chronić twoje bezpieczeństwo.

Czy można stosować zabiegi laserowe, aby osiągnąć inne cele kosmetyczne?

Oprócz zabiegów laserowego usuwania tatuaży możemy skorzystać z laserów do likwidacji niechcianego owłosienia. Ta technika może usunąć niechciane włosy z twarzy, pach, klatki piersiowej, pleców, ramion, nóg i wielu innych miejsc. Podczas tego zabiegu użyjemy naszego lasera, aby przekazać potężną energię do mieszków włosowych. Ponieważ te mieszki włosowe pochłaniają tę energię, ulegną uszkodzeniu.

Ogólnie rzecz biorąc, zobaczysz najbardziej znaczącą redukcję włosów, jeśli wykonasz więcej niż jeden zabieg laserowy. Każda sesja depilacji zwykle trwa krócej niż 60 minut. Jeśli jednak masz bardzo gęste włosy lub leczysz duży obszar docelowy, wizyta może potrwać dłużej. Z biegiem czasu niechciane włosy w miejscu docelowym staną się cieńsze, a odrastanie zmniejszy się.

Zaadresuj swój niechciany tatuaż

Nie musisz spędzać dziesięcioleci swojego życia, czując się nieszczęśliwym z powodu starego tatuażu, który nie odzwierciedla już twoich aktualnych preferencji artystycznych. Seria zabiegów laserowego usuwania tatuażu to dobry sposób na wyblaknięcie niechcianego tatuażu. Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z zastosowania zabiegów laserowych w celu likwidacji starego tatuażu,

Ile sesji laserowego usuwania tatuażu jest potrzebnych? (2024)

FAQs

Ile sesji laserowego usuwania tatuażu jest potrzebnych? ›

Rozwój technologii laserowej sprawił, że obecnie możliwe jest praktycznie całkowite usunięcie tatuażu bez powikłań po wykonaniu najczęściej 2-5 sesji zabiegowych.

Ile zabiegów laserem na tatuaż? ›

Przy niewielkich, wieloletnich tatuażach zwykle już 2–3 sesje zabiegowe pozwalają na ich znaczne rozjaśnienie, a nawet całkowite usunięcie. Bardziej rozległe tatuaże, zajmujące sporą powierzchnię skóry mogą wymagać większej ilości zabiegów.

Co ile laserowe usuwanie tatuażu? ›

W zależności od indywidualnych wskazań zabiegi laserowego usuwania tatuażu wykonuje się zwykle co 3–4 tygodnie, ale w niektórych przypadkach konieczne jest wydłużenie przerwy nawet do kilku miesięcy.

Czy da się całkowicie usunąć tatuaż? ›

Jeśli zastanawiasz się nad usunięciem tatuażu to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Obecnie, dzięki zastosowaniu laserów najnowszej generacji takich jak laser pikosekundowy możesz skutecznie pozbyć się tatuażu w gabinecie lekarskim.

Jak długo usuwa się tatuaż? ›

W zależności od rodzaju tatuażu (jego struktury i zastosowanych barwników), liczba zabiegów zapewniających jego całkowite usunięcie jest różna. W przypadku tatuaży amatorskich wystarczy zazwyczaj 4-5 zabiegów, zaś profesjonalnych – nawet 6-10. Zabiegi przeprowadza się w odstępie 6-8 tygodni.

Ile razy trzeba usunac tatuaż? ›

Dla większości przypadków ilość zabiegów określana jest od 4 do 10, jednak zawsze jest to sprawa indywidualna, która zależy od jakości pigmentu, jego gęstości, rodzaju, głębokości podania w skórę, miejsca, rodzaju skóry, koloru, a także wieku tatuażu i wydolności układu immunologicznego.

Czy laserowe usuwanie tatuażu jest skuteczne? ›

Laserowe usuwanie tatuaży pozwala w prosty i bezpieczny sposób pozbyć się niechcianych rysunków znajdujących się na naszej skórze. Po wykonaniu serii zabiegów barwnik zostaje bowiem całkowicie rozbity, a skóra odzyskuje naturalny i estetyczny wygląd.

Ile kosztuje laserowe usuwanie tatuażu? ›

Usuwanie tatuażu – ceny

Laserowe usunięcie tatuażu o wymiarach 5x5 cm – od ok. 250–700 zł za jedną sesję; usunięcie mniejszego tatuażu w niektórych gabinetach kosztuje w granicach 50–500 zł. Laserowe usunięcie dużego tatuażu – taki zabieg może kosztować nawet 1–7 tys. zł.

Jaki tatuaż najłatwiej usunąć? ›

Najłatwiej usuwa się czerwone i ciemne tatuaże (czarne, ciemno-niebieski, brązowe i fioletowe) przy wykorzystaniu fal o długości 1064nm i 532nm. Jednakże inne kolory w tym błękitne i zielone są skutecznie usuwane za pomocą dodatkowych końcówek przy wykorzystaniu długości fali 585 i 650.

Co się dzieje z tatuażem jak się przytyję? ›

Przy nagłych oraz dużych wahaniach, tatuaż może bardzo się zniekształcić. Wiele zależy oczywiście od jego wielkości, wzoru oraz lokalizacji. Największemu zniekształceniu ulegają zazwyczaj ostre wzory geometryczne, umieszczone, np. na brzuchu.

Co ile sesja usuwania tatuażu? ›

W celu całkowitego usunięcia tatuażu powinno się wykonać kilka zabiegów co 4-6 tygodni.

Czy można usunąć tatuaż nie pozostawiając blizn? ›

Z każdym zabiegiem tatuaż staje się coraz bledszy. Skóra po zabiegu może wyglądać nieco inaczej, niż tkanka otaczająca. Mogą pojawić się na niej przebarwienia i odbarwienia, jednak zazwyczaj jest to stan przejściowy, który znika w kilka dni po zabiegu. Po laserowym usuwaniu tatuażu zwykle nie zostają blizny.

Czy laserowe usuwanie tatuażu boli? ›

W trakcie laserowego usuwania tatuażu odczuwa się więc intensywne ciepło, kłucie, pieczenie i ból. Trzeba jednak pamiętać, że wykonanie tatuażu trwa długo – w zależności od jego rodzaju i wielkości od kilkudziesięciu minut do nawet wielu godzin i więcej.

Jak wygląda skóra po Usunietym tatuażu? ›

Pęcherze, drobne strupki, ogólne zaczerwienienie, widoczny obrzęk czy pojedyncze siniaki są jednak normalnym elementem naturalnego procesu gojenia się tkanek. W zależności od miejsca i wielkości obszaru, z którego usuwany był niechciany tatuaż, wspomniane zmiany skórne zanikną po kilku tygodniach.

Czego nie wolno po usuwaniu tatuażu? ›

Zalecenia po zabiegu

Skórę przemywamy wodą z mydłem i delikatnie osuszamy ręcznikiem. Nie wolno próbować zrywać strupków, gdyż grozi to powstaniem blizny. Do czasu zagojenia się skóry nie można korzystać z sauny, basenu i solarium, a także nie powinno się opalać naturalnymi promieniami słonecznymi.

Czego nie robić po usuwaniu tatuażu? ›

Po upływie dwóch godzin od zabiegu możesz wziąć prysznic, ale unikaj kąpieli w wannie, basenie i przebywania w saunie. Uważaj, by zbyt mocny strumień wody nie był skierowany na podrażnione miejsce, dopóki wszystkie strupy i pęcherze nie zostaną całkowicie wyleczone.

Jak wygląda tatuaż po usuwaniu laserem? ›

Pęcherze, drobne strupki, ogólne zaczerwienienie, widoczny obrzęk czy pojedyncze siniaki są jednak normalnym elementem naturalnego procesu gojenia się tkanek. W zależności od miejsca i wielkości obszaru, z którego usuwany był niechciany tatuaż, wspomniane zmiany skórne zanikną po kilku tygodniach.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Rev. Porsche Oberbrunner

Last Updated:

Views: 5411

Rating: 4.2 / 5 (53 voted)

Reviews: 92% of readers found this page helpful

Author information

Name: Rev. Porsche Oberbrunner

Birthday: 1994-06-25

Address: Suite 153 582 Lubowitz Walks, Port Alfredoborough, IN 72879-2838

Phone: +128413562823324

Job: IT Strategist

Hobby: Video gaming, Basketball, Web surfing, Book restoration, Jogging, Shooting, Fishing

Introduction: My name is Rev. Porsche Oberbrunner, I am a zany, graceful, talented, witty, determined, shiny, enchanting person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.