Rozmiary worków na śmieci (wykresy ilustrowane) (2024)

Rozmiary worków na śmieci (wykresy ilustrowane) (1)

Niedawno skończyły mi się mniejsze białe worki na śmieci, których zwykle używam w koszu na śmieci w mojej kuchni, więc użyłem większych zielonych worków, które miałem pod ręką. Wydawało się to w porządku, dopóki nie zdałem sobie sprawy, jak duży jest naprawdę ten worek na śmieci i napełniłem go do tego stopnia, że ​​​​był prawie zbyt pełny, aby wyciągnąć go z mniejszego kosza na śmieci. Zastanawiałem się, jaki rozmiar worka na śmieci byłby właściwie odpowiedni do kosza na śmieci, który mam.

Jeśli przydarzyło Ci się to lub prowadzisz firmę, w której masz bardzo duże kosze na śmieci i szukasz odpowiedniego rozmiaru i grubości worków, których chcesz użyć, ten artykuł jest dla Ciebie i dla mnie, ponieważ nadal próbując to rozgryźć.

Powiązany: Rodzaje utylizacji śmieci|Rodzaje koszy na śmieci

Spis treści Pokazywać

Jakiego rozmiaru worka na śmieci potrzebujesz?

Oto dwa proste kroki, aby określić, jakiego rozmiaru worka na śmieci potrzebujesz:

Pierwszą metodą określenia odpowiedniego rozmiaru worka na śmieci jest skorzystanie z wygodnej metody kalkulatora dandysa. W Internecie jest wiele kalkulatorów, za pomocą których możesz obliczyć rozmiar worka na śmieci, którego będziesz chciał użyć. Wystarczy wprowadzić szerokość, wysokość i średnicę kosza na śmieci.

Kwadratowe lub prostokątne kosze na śmieci

W przypadku kwadratowych lub prostokątnych koszy na śmieci weźmiesz obwód, który jest sumą wszystkich boków kosza na śmieci, a następnie podzielisz przez liczbę dwa. To zapewni ci szerokość twojej puszki. Następnie musisz zmierzyć wysokość kosza na śmieci, zanim dodasz cztery cale, aby przeznaczyć na zwis worka na śmieci, gdy znajdzie się on w puszce. Będziesz także musiał dodać dowolną liczbę, którą wymyślisz, która jest równa połowie średnicy, którą już zmierzyłeś. Dzięki temu worek na śmieci prawidłowo zakryje dno puszki, nie wpływając na pozostały rozmiar worka.

Okrągłe kosze na śmieci

Najpierw weźmiesz średnicę , czyli szerokość kosza na śmieci , i pomnożysz tę liczbę przez 3,14. Następnie podzielisz tę liczbę przez dwa, co da ci szerokość worka na śmieci. Następnie zmierzy wysokość kosza na śmieci, a następnie doda 4 cale na zwis, a także połowę średnicy dolnej części puszki.

Teraz, gdy już ustaliłeś, jakiego rozmiaru potrzebujesz, możesz wybrać torbę, która będzie dobrze pasować. Oto nasze tabele rozmiarów worków na śmieci, które zawierają różne rozmiary worków na śmieci oraz to, do czego najlepiej ich używać i dlaczego.

Worek na śmieci o pojemności od 12 do 16 galonów

Rozmiary worków na śmieci (wykresy ilustrowane) (2)

Ten rozmiar worka na śmieci doskonale nadaje się do kosza na śmieci o standardowym rozmiarze, który znajduje się również w wielu domach i firmach. W tej wielkości torbie zmieści się wiele różnych rzeczy, w tym odpady z biura, lniane tkaniny, stare szmaty lub gazety lub resztki jedzenia w Twojej kuchni.

Worki na śmieci o pojemności od 16 do 20 galonów

Rozmiary worków na śmieci (wykresy ilustrowane) (3)

Większość toreb w tych rozmiarach jest wyposażona w wiązanie, które zapobiega przedostawaniu się zapachów do domu lub firmy. W tej wielkości worku na śmieci jest przyzwoita ilość miejsca na ścinki ogrodowe lub inne lekkie śmieci na zewnątrz.

Worki na śmieci o pojemności od 21 do 25 galonów

Rozmiary worków na śmieci (wykresy ilustrowane) (4)

Ten rozmiar worka na śmieci doskonale nadaje się do utrzymania porządku w biurze lub utrzymania porządku i czystości w domu. Służy do przechowywania dodatkowych rzeczy, które posiadasz lub do wyłożenia kosza na śmieci w celu pozbycia się odpadów.

Worki na śmieci o pojemności od 26 do 30 galonów

Rozmiary worków na śmieci (wykresy ilustrowane) (5)

Te worki na śmieci pasują całkiem dobrze do pojemników na śmieci o pojemności od 40 do 50 galonów i są dostępne w różnych grubościach, co robi większość worków na śmieci.

Worki na śmieci o pojemności od 3,5 do 4 galonów

Rozmiary worków na śmieci (wykresy ilustrowane) (6)

Są to małe worki na śmieci, które mieszczą tylko litr lub dwa śmieci. Służą do lekkich śmieci i mogą nawet służyć jako worek do piekarnika. Świetnie sprawdzą się w łazience czy pralni.

Worki na śmieci o pojemności od 31 do 35 galonów

Rozmiary worków na śmieci (wykresy ilustrowane) (7)

Podobnie jak w przypadku większości worków na śmieci na dzisiejszym rynku, te plastikowe worki na śmieci można kupić z wiązaniem sznurkowym, aby je uszczelnić po napełnieniu śmieciami i gruzem. Wiele osób, w tym ja, uwielbia ten aspekt worków na śmieci, ponieważ nie musisz zadzierać z krawatem typu twister.

Worki na śmieci o pojemności od 40 do 45 galonów

Rozmiary worków na śmieci (wykresy ilustrowane) (8)

Te torby dobrze współpracują z koszem na śmieci o szerokości około 50 cali i wysokości 48 cali. Zwykle są wyższe, więc nie są tak podatne na wpadnięcie do puszki, gdy próbujesz wyrzucić śmieci.

Worki na śmieci o pojemności 50 galonów

Rozmiary worków na śmieci (wykresy ilustrowane) (9)

Ten rozmiar worka na śmieci jest również odpowiedni dla pojemnika na śmieci o szerokości około 50 cali i wysokości 48 cali.

Worki na śmieci o pojemności od 56 do 60 galonów

Rozmiary worków na śmieci (wykresy ilustrowane) (10)

Od komercyjnych kuchni i toalet po sprzątanie na zewnątrz, te worki na śmieci mają wiele zastosowań i dobrze mieszczą się w koszu na śmieci o wymiarach około 43 ″ W x 46 ″ H lub nawet trochę większym. Charakteryzują się dobrą grubością i mogą być nawet używane do sprzątania rzeczy, takich jak potłuczone szkło, nie raniąc nikogo, gdy wyciągniesz je z puszki.

Wiele większych toreb i kilka małych jest wykonanych z polietylenu o dużej gęstości (HDPE). Ten rodzaj materiału jest wykonany z ropy naftowej, a ponieważ ten konkretny rodzaj tworzywa sztucznego jest bardzo wszechstronny, jest używany nie tylko do rurociągów i wybielaczy i butelek szamponu, ale także do koszy na śmieci i worków na śmieci.

Większa wkładka do kosza na śmieci może być również używana do recyklingu przedmiotów, w tym szkła, tektury, gazet i puszek aluminiowych.

7-galonowe worki na śmieci

Rozmiary worków na śmieci (wykresy ilustrowane) (11)

Ten typ worków jest uważany za worek o małej gęstości i jest używany głównie w kuchniach, do przechowywania odpadów zewnętrznych, takich jak ścięta trawa i liście, a nawet przez woźnych podczas sprzątania biura lub budynku. Są one wykonane tak, aby były rozciągliwe, więc nie rozdzierają się tak łatwo, jeśli umieścisz w nich cięższe lub ostre przedmioty.

Worki na śmieci o pojemności od 7 do 10 galonów

Rozmiary worków na śmieci (wykresy ilustrowane) (12)

Tego typu worki doskonale nadają się do użytku w branży gastronomicznej, a nawet wewnątrz wyższego kosza na śmieci w kuchni. Może być również używany w koszu na śmieci, biurze lub łazience.

Często zadawane pytania dotyczące worków na śmieci

Jaki jest najmniejszy rozmiar worka na śmieci?

Jeśli masz mały kosz na śmieci, taki jak ten o wysokości około 17 do 18 cali, którego używasz w łazience, sypialni lub pralni, rozmiar tego typu torby będzie dla ciebie odpowiedni, a nawet może być dokładne dopasowanie.

Jak oblicza się rozmiary kontenerów na śmieci?

Pomnóż wymiary zewnętrzne w stopach, czyli długość, szerokość i wysokość, aby obliczyć rozmiar śmietnika. Zapewni to objętość w stopach sześciennych, dzięki czemu można następnie podzielić przez 27, aby przeliczyć na metry sześcienne.

Jak duży jest przeciętny kuchenny kosz na śmieci?

Standardowy kuchenny kosz na śmieci ma zwykle około 13 galonów i mieści około 50 litrów śmieci. Standardowy kuchenny worek na śmieci powinien dobrze się w nich zmieścić, a nawet można kupić pachnące i o różnej grubości.

Rozmiary worków na śmieci (wykresy ilustrowane) (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Catherine Tremblay

Last Updated:

Views: 5956

Rating: 4.7 / 5 (67 voted)

Reviews: 82% of readers found this page helpful

Author information

Name: Catherine Tremblay

Birthday: 1999-09-23

Address: Suite 461 73643 Sherril Loaf, Dickinsonland, AZ 47941-2379

Phone: +2678139151039

Job: International Administration Supervisor

Hobby: Dowsing, Snowboarding, Rowing, Beekeeping, Calligraphy, Shooting, Air sports

Introduction: My name is Catherine Tremblay, I am a precious, perfect, tasty, enthusiastic, inexpensive, vast, kind person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.